Koło komputerowe przy Gimnazjum


Koło komputerowe działa w naszej placówce od momentu powstania pracowni komputerowej w 2000 roku. Oferta koła kierowana jest zarówno do uczniów o małej wiedzy z zakresu informatyki jak i do bardziej zaawansowanych w technologii informatycznej. W zajęciach uczestniczą uczniowie gimnazjum i ZSZ.


Tematyka zajęć dobierana jest do poziomu wiedzy uczniów. Uczestnicy koła zapoznają się z budową i działaniem komputera, poznają urządzenia zewnętrzne. Uczą się korzystać z programów użytkowych, edukacyjnych oraz Internetu. Zajęcia to nie tylko nauka, ale również rozrywka dzięki możliwościom, jakie stwarza technologia informatyczna. Młodzież chętnie bierze udział w różnych szkolnych i pozaszkolnych konkursach wymagających wykorzystania wiedzy w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej. Braliśmy udział w ogólnopolskim internetowym projekcie „Dzień Bezpiecznego Internetu”, Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Tkanina, dzianina otula wszystko” gdzie uczniowie przygotowali prezentację multimedialną „Historia ubioru”. Uczennica koła zajęła I miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Uczę się i pracuję w Zjednoczonej Europie”. W ramach koła komputerowego dla chętnych uczniów został zorganizowany konkurs na „Najładniejszą Komputerową Kartkę Świąteczną”, „Kartkę Walentynkową” oraz „Mój wymarzony dom”.


kliknij aby powiększyćKoło komputerowe przy Szkole Podstawowej


Zajęcia odbywają się w małych grupach, regularnie raz w tygodniu przez 1 godzinę. Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na zajęcia. Na zajęciach ukazuje się uczniom możliwości wykorzystania techniki komputerowej. Ponadto zwraca się uwagę na selekcjonowanie informacji i na bezpieczeństwo pracy z komputerem oraz na bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie wykorzystując programy komputerowe wykonują wszelakie prace na miarę swych możliwości. Uczą się wyszukiwać w Internecie potrzebne informacje, komunikować się na odległość oraz wykorzystać komputer jako źródło dostępu do rozrywki.


kliknij aby powiększyć